25

Οκτ 2016

Ένωση Θύελλα Καμίνια Ένα βάθμό κατάφερε να πάρει η ομάδα μας τη Κυριακή το απόγευμα στο γήπεδο του Εμπρόσνερου,

κόντρα στην αξιόλογη ομάδα της Δάφνης.

Σ' ένα ντέρμπι όπως πολλοί το χαρακτήρισαν, η ομάδα μας εκτός από το βαθμό που κατάφερε να αποσπάσει πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση, κάτι το οποίο φαίνεται και με την ανατροπή του σκορ από 2-0 σε 2-1 και στη συνέχεια σε 2-2 (με 10 παίχτες). Συγκεκριμένα στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει ένα γκολ, δυστυχώς όμως δεν τα κατάφερε. Αντιθέτως η ομάδα της Δάφνης είχε την ευκαιρία να προηγηθεί με πέναλτι που όμως απέκρουσε ο Τριανταφυλλάκης, και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 0-0. Στην επανάληψη η ομάδα της Δάφνης προηγήθηκε  στο 65’ με τον Μπουντακόπουλο και τρία λεπτά αργότερα ο Μανταδάκης έκανε το 2-0. Στο 75' λεπτό ο Μιχαήλ με κεφαλιά έκανε το 2-1 και στο 80' λεπτό δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα μας με 10 παίχτες. Στο 85' λεπτό ο Ποντίκας μετά από εξαιρετική πάσα του Γκαγκάκη έκανε το 2-2 ολοκληρώνοντας έτσι την ανατροπή

Δάφνη (Σταύρος Καλαϊτζιδάκης): Γουνάκης, Καλαϊτζιδάκης, Τσενακάλ (60’ Παλιουδάκης), Ι.Κοκολάκης, Μ.Κοκολάκης, Σταματάκης, Μετίν, Μανταδάκης, Νικολαντωνάκης, Μυριδάκης, Κλάδος (60’ Μπουντακόπουλος)

Ένωση Θ.Κ. (Σταμάτης Φλεμετάκης): Τριανταφυλλάκης, Τσαρδακάς, Μουσουράκης, Ροζάκης (70’ Γιουσέφ), Μπικάκης, Δ.Γκογκολάκης (60’ Λιονάκης), Μιχαήλ, Γκαγκάκης, Γιαπιντζάκης, Γιαννόπουλος (85’ Σέσι), Ποντίκας