13

Δεκ 2012

Ένωση Θύελλα ΚαμίνιαΣε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στα Καθιανά η ομάδα μας ήρθε ισόπαλη με τον πρωτοπόρο Αστέρα Χαλέπας.

Έχοντας διαβάσει τους αντιπάλους και παίζοντας ωραίο και σοβαρό ποδόσφαιρο καταφέραμε να βρεθούμε μπροστά στο σκορ μόλις στο 8' λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ με τον Κουβάτση η μπάλα βγήκε στο δεύτερο δοκάρι και με προβολή του Σκριάπα έγινε το 0-1,ενώ στο 18 ύστερα από ωραία κάθετη μπαλιά του Γκουντάνη στον Ανδρεαδάκη από το κέντρο του γηπέδου άδειασε την άμυνα τον γηπεδούχων και σημείωσε το 0-2.
Στην συνέχεια το παιχνίδι ισορρόπησε παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες με τους γηπεδούχους στην προσπάθεια τους να ισοφαρίσουν να βρίσκουν απέναντι τους μια οργανωμένη άμυνα και τον Λάκκα απέναντι τους και μας να χάνουμε πλήθος ευκαιριών με τον Ψυχογιό και τον Ανδρεαδάκη, αλλά δυστυχώς στο 40' σε αντεπίθεση του Αστέρα δεχτήκαμε τέρμα με τον Μαρκουλάκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο υστέρα από πέντε (5) κλασικές ευκαιρίες με Ψυχογιό, Ανδρεαδάκη και Σκριάπα ήρθε η τιμωρία της μπάλας από τον Κισσάνακη στο 68' και το παιχνίδι τελικά έληξε ισόπαλο με 2-2 με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις .

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛΕΠΑΣ: Σμαραγδόπουλος, Γρηγοράκης, Τσοντάκης, Παπουτσής, Νικάκης, Βασιλογιαννάκης, Μαρκουλάκης, Ζαραφείδης, Καφούσης(72' Βασιλικάκης), Κισσανάκης, Μαυριγιαννάκης

ΕΝΩΣΗ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΜΙΝΙΑ: Λάκκας, Καστρινάκης, Μαστρογιαννάκης, Σκριάπας, Κουβάτσης, Καντάκης, Ψυχογιός (54' Σταμπολάκης), Ανδρεαδάκης (82' Μητσογιαννάκης), Καλέργης (64' Πασπαλάκης), Βολουδάκης