17

Ιαν 2016

ΕΘΚ-Σφακιά 7-0Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Νέων της ΕΘΚ στην σημερινή αναμέτρηση στο γήπεδο του Φραγκοκάστελλου με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα από τα Σφακιά με σκορ 3-1 για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος "Ιωάννης ΣΥΓΓΕΛΑΚΗΣ".

Η ομάδα μας ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα και προηγήθηκε με σουτ του Γκογκολάκη Β. και λίγο πριν το ημίχρονο πέτυχε το 0-2 με πολύ ωραίο σουτ του Μπαχολάρι από το ύψος της μεγάλης περιοχής που κατέληξε στο "Γ" της εστίας του τερματοφύλακα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-2, όμως και πάλι ο Γκογκολάκης Β. με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 1-3.

Τμήμα ΝΕΩΝ ΕΘΚ (Μάνος ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΚΗΣ): Αντωνάκης, Γκογκολάκης Δ., Καλέντζης Γ., Γκογκολάκης Β., Ταμπακάκης, Καλέντζης Ν. (52' Ανδρεουλάκης), Τζεμανάκης,  Νταβράνης (45' Καλλέργης Αλ.), Ράπτης, Lici, Μπαχολάρι