26

Απρ 2014

ΕΘΚ-Χάλης 2-2Η Ε.Θ.Κ παρουσιάσε δύο πρόσωπα στο σημερινό παιχνίδι με τον Χάλη, με ένα πολύ καλό α' ημίχρονο στο οποίο προηγήθηκε 2-0 και ένα κακό β' ημίχρονο όταν δέχθηκε την ισόφαριση στις καθυστερήσεις, με το τελικό αποτέλεσμα να αφήνει μια πικρή γεύση σε όσους το παρακολούθησαν.

Στο α' ημίχρονο η Ε.Θ.Κ είχε την υπεροχή και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 27' με ένα υπέροχο γκολ με ανάποδο ψαλίδι του Χριστονάκη, ύστερα από σέντρα που έβγαλε από τα δεξιά ο Γαβαλάς. Στο 43' μετά από εκτέλεση φάουλ του Φλεμετάκη, ο Γαβαλάς και πάλι τροφοδότησε τον Ανδρεαδάκη Π., ο οποίος με δυνατό σουτ έγραψε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη όμως δύο (2) τραγικά λάθη της άμυνας στο 56' και στο 93', έδωσαν στην ομάδα του Χάλη το βαθμό της ισοπαλίας.

Ε.Θ.Κ: Ανδρεαδάκης Ι., Σοφιανόπουλος, Φλεμετάκης, Χριστονάκης (85' τρ. Τσακαλίδης), Ανδρεαδάκης Π. (89' τρ. Πέτσας), Γαβαλάς, Καστρινάκης (60' Μπερεδάκης), Κυριακάκης, Σκριάπας, Λιονάκης Εμ., Ευαγγέλου.

• Ε.Θ.Κ - Χάλης: 2-2_5
  • Περιγραφή: Ε.Θ.Κ - Χάλης: 2-2 στο γήπεδο Καθιανών στις 26/4/2014 για την 27η αγωνιστική.
  • Ε.Θ.Κ - Χάλης: 2-2_6
  • Ε.Θ.Κ - Χάλης: 2-2_8
  • Ε.Θ.Κ - Χάλης: 2-2_3